Anasayfa Testler Eğitim Teknoloji Hakkımızda İnsan Kaynakları

Site içi arama:  

Anasayfa
Çalışma Alanlarımız
Kanser Nedir?
Kanser Teşhisi:
Sitoloji ve Patoloji
Kanser Tipleri
İnce İğne
Aspirasyon Biyopsisi
Patolojik Materyal
Hazırlanması
Sitolojik Materyal
Hazırlanması
English
Ulaşım
E_SİTOLOJİ TEKNOLOJİ


SİTOLOJİK TEKNOLOJİ

-Sitoloji preparatlarında, rutin konvansiyonel boya uygulamalarını takiben inceleme yapılmaktadır. Buna gore, havada kurutularak fikse edilmiş yaymalarda, bütün Avrupa ülkelerinde olduğu üzere MGG (May Grünwald Giemsa) boyası uygulanmaktadır. Alkol fikse edilmiş preparatlar, jinekolojik sitoloji Papanicolaou boyası ile boyanarak incelenmektedir.

-Sitoloji preparatlarında konvansiyonel sitokimya boyaları(PAS, Müsin, Amiloid vb) uygulanmaktadır.

-Sitoloji preparatlarında immünohistokimyasal prognostik marker çalışması(Estrogen, Progesterone, c-erb-B2, bcl-2, p53, p21, p27 vb) (İnce iğne aspirasyonu materyallerinde) uygulanmaktadır.

-Sitoloji preparatlarında klasik immünhistokimya panelleri(Cytokeratin, Leukocyte common antigen(LCA), Pan B, Pan T, Desmin, Vimentin vb kitler) (İnce iğne aspirasyonu materyallerinde) uygulanmaktadır.


PATOLOJİK TEKNOLOJİ

-Patoloji spesmenlerinin incelenmesi, modern teknolojik cihazlar kullanılarak yapılmaktadır.

-Patoloji preparatlarında rutin konvansiyonel boya uygulamalarını takiben inceleme yapılmaktadır(Hematoksilin-Eozin; H&E boyası).

-Patoloji preparatlarında konvansiyonel histokimya boyaları(PAS, Müsin, Amiloid vb) uygulanmaktadır.

-Dokuda immünohistokimyasal prognostik marker çalışması(Estrogen, Progesterone, c-erb-B2, bcl-2, p53, p21, p27 vb)

-Klasik immünhistokimya panelleri(Cytokeratin, Leukocyte common antigen(LCA), Pan B, Pan T, Desmin, Vimentin vb kitler) (Dokuda).

-Frozen (Portable frozen aleti ile gerçek dondurarak kesitler)


DİJİTAL TEKNOLOJİ

-Tüm raporlar dijital teknoloji yardımı ile hazırlanmakta, materyalin makroskopik ve mikroskopik orijinal fotoğraflarını içermektedir. (Her bir fotoğrafın çözünürlüğü 50KB civarıdır, rutin olarak basılı raporla birlikte gönderdiğimiz disket ya da diskteki her makro ya da mikro fotoğraf, sunularda kullanılabilir kalitededir)

-Basılı raporun yanısıra, alıcının isteğine göre raporlar internet aracılığı ile ulaştırılır (Bir adet dijital fotoğraf içeren raporumuz 80-100KB civarındadır.), rutin olarak basılı raporla birlikte raporlar disket veya disk şeklinde de gönderilebilmektedir.

-Klasik ya da immunohisto-sitokimyasal tüm bilimsel araştırma ve çalışmaların yapılmasına teknik eleman ve teknik alt yapımız yeterlidir. Yurtiçi ya da yurtdışı çalışma ve yayın için ilgili bölümlerin yazılması, makroskopik ve mikroskopik fotoğrafların çekilerek hazırlanması, disklere kopyalanması rutin uygulamamızdır.


Adres: Altunizade Mah., Kısıklı Caddesi, Haluk Türksoy Sokak, Işık Plaza: No: 7/1 34662 Altunizade Üsküdar/İstanbul Tel.:(0216) 474 47 66 Fax:(0216) 474 47 65
E-mail:esitopatoloji@gmail.com